Venčenie psa Koronavírus – Venčenie psa počas obmedzenia vychádzania

Venčenie psa počas zákazu vychádzania

V čase veľkonočných sviatkov (08.-13.4.)  platí obmedzenie pohybu po celej krajine, ako sa toto nariadenie dotkne nás psíčkarov? Akýkoľvek pohyb na verejných priestranstvách okrem výnimiek  je zakázaný.

Ako venčiť psa počas koronavírusu

Venčenie psa počas obmedzenia pohybu

Venčenie psov je povolené, rovnako bude povolené aj počas zákazu vychádzania cez Veľkú noc. Pokiaľ nemáte možnosť ísť so psom na miesto, kde nie sú ľudia, tak sa vo všeobecnosti odporúča zdržiavať sa vonku len na nevyhnutný čas a vyhýbať sa ľuďom – pokiaľ je to možné, prípadne si od  ľudí držať odstup minimálne 2 m. Samozrejmosťou je použitie ochranného rúška pri odchode z domu.

Môžeme nakúpiť potravu pre psa v čase koronavírusu

Potrava pre zviera všeobecne patrí k základným potrebám psa, preto aj v čase Veľkonočných sviatkov existuje výnimka na obmedzenie pohybu na verejných priestranstvách:

“Osoby, ktoré pôjdu na nákup v nevyhnutnom rozsahu na nákup potravín, liekov, drogérie alebo krmiva pre zvieratá” (Zdroj: Polícia SR, Facebook)”.

Útulky pre psov v čase koronavírusu

Aj zvieratá čakajúce na svoju rodinu potrebujú starostlivosť. Ďalšia výnimka sa vzťahuje všeobecne na starostlivosť zvierat a hlavne dobrovoľníkov v týchto zariadeniach. Pre verejnosť a návštevy je potrebné útulok kontaktovať a informovať sa o aktuálnych podmienkach. Návšteva bude zrejme vhodná až po tomto obmedzení, nakoľko je zakázané sa stretávať s osobami, ktoré nepochádzajú z tej istej domácnosti.

“Osoby, ktoré pôjdu zabezpečiť starostlivosť o deti alebo zvieratá.”

Je otvorená veterina pre zvieratá v čase koronavírusu?

Áno, však v obmedzenom režime a za prísnych podmienok. Pokiaľ máte problém so psíkom, je vždy lepšie sa najskôr telefonicky kontaktovať, napríklad na recepciu a poradiť sa. Je možné, že Váš problém sa dá vyriešiť aj telefonicky, prípadne sa s klinikou dohodnete na čase príchodu. Sledujte webové stránky/facebookové stránky, veterinárnych kliník napríklad Veterinárna klinika v Žiline má takéto opatrenia: